Informacja

Nowe produkty

Prasy do owoców

Prasy do owoców to ręczne urządzenia, dzięki którym uzyskamy sok z owoców. W procesie wyciskania niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim - rozdrabnianie owoców, zarówno owoce miękkie jak i twarde obowiązkowo rozdrabniamy. Mamy tu na myśli uzyskanie tzw. surówki lub w przypadku owoców miękkich pulpy. Tylko tak przygotow...

Prasy do owoców to ręczne urządzenia, dzięki którym uzyskamy sok z owoców. W procesie wyciskania niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim - rozdrabnianie owoców, zarówno owoce miękkie jak i twarde obowiązkowo rozdrabniamy. Mamy tu na myśli uzyskanie tzw. surówki lub w przypadku owoców miękkich pulpy. Tylko tak przygotowane owoce nadają się do dalszej pracy w prasie.


Kolejnym istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest odpowiedni wybór worka filtracyjnego. W przypadku owoców miękkich  - stawiamy na worki z siatki, które nie zapychają się tak jak worki bawełniane. Rozdrobnione jabłka można wyciskać w workach bawełnianych, dzięki temu sok jest znacznie bardziej klarowny, a drobinki owoców nie przedostają się przez zbity materiał. Do odsączania win i nalewek należy również dostosować odpowiedni worek.


W poniższej kategorii prezentujemy różnorodne modele pras (zawierające elementy drewniane lub stal nierdzewną), w kilku pojemnościach. Do wyboru mają Państwo prasy śrubowe jak i na siłownik.  

Więcej

Prasy do owoców  Jest 47 produktów.

Podkategorie

 • Urządzenia

  Solidne urządzenia prosto od producenta firmy ART WIN.

  Prasy przeznaczone do wyciskania soku z owoców zwłaszcza jabłek i winogron.

  Znajdą zastosowanie także przy zlewaniu nastawów wina, gdzie owoce zostaną doskonale odsączone.

  Przy zastosowaniu w wyciskarce worka filtracyjnego sok czy wino pozbawione będzie drobinek.

 • Akcesoria i części

  akcesoria i części

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 47 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 47 elementów